Licówki – skuteczny sposób na piękny uśmiech!

Jednym z warunków dobrego zdrowia i samopoczucia jest dbałość o zęby i higienę jamy ustnej. Regularne wizyty u stomatologa mogą sprawić, że będziemy cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem każdego dnia. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że nawet w trakcie krótkiej wizyty w gabinecie stomatologicznym można szybko poprawić stan naszego uzębienia i sprawić, że bardziej uwierzymy w siebie i lepiej będziemy oceniać swoje możliwości.

Najpopularniejszym na świecie, rekomendowanym przez specjalistów, skutecznym sposobem poprawy kształtu i koloru zęba, niezależnie od wieku, jest zastosowanie tzw. licówek niewymagających preparacji. Licówki te stanowią nową, alternatywną formę terapii, umożliwiającą rozwiązywanie zarówno problemów kosmetycznych, jak i funkcjonalnych bez konieczności ingerencji w zdrowe tkanki zębów. Technika ta doskonale nadaje się do wykonywania rekonstrukcji o najwyższych wymaganiach estetycznych, a także stanowi alternatywę dla leczenia ortodontycznego i pozwala tym samym zaoszczędzić czas i pieniądze. Tego typu licówki wykonane na folii platynowej mają minimalną grubość od 0,1 mm. Metoda ta jest bezbolesna, a w trakcie i po założeniu licówki nie występuje nadwrażliwość pozabiegowa. Praktycznie już po wyjściu z gabinetu pacjent może normalnie jeść i pić.
Według dr. Bartosza Kubasika licówki wykonane bez preparacji, w porównaniu do innych zabiegów protetycznych, posiadają stanowczo więcej zalet. Jego zdaniem powinny one być stanowczo częściej stosowane niż korony lub tradycyjne licówki. Jest to najbardziej naturalny i prosty sposób odbudowy lub zmiany kształtu zęba, umożliwiający skuteczne leczenia np. po urazach. Są one wykonywane z ceramiki skaleniowej, która najlepiej przypomina naturalne szkliwo zęba. Żaden inny materiał używany do wykonania licówek nie gwarantuje tak trwałego i naturalnego efektu.
„Pacjenci, którzy przychodzą do gabinetu często boją się preparacji zębów – opowiada dr Kubasik. Dlatego proponuję im skorzystanie z nowej techniki estetycznej, która daje możliwość leczenia przy całkowitym zachowaniu tkanek zęba. Przygotowanie i założenie licówek trwa zaledwie kilka dni, i co ważne, pacjent odwiedza gabinet dwa razy. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach można stosować tę metodę, ale zawsze warto skonsultować się ze stomatologiem i wybrać najlepszą drogę leczenia, dającą też gwarancję estetyki, na którą pacjenci zwracają coraz większą uwagę, z czego bardzo się cieszę.”
Doświadczony technik dentystyczny Dariusz Zyber z poznańskiej pracowni potwierdza, że licówki wykonywane bez preparacji (szlifowania) charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie i trwałością koloru oraz gwarantują trwałe wybielenie zębów.

Licówki są produkowane ze specjalnej, opatentowanej ceramiki skaleniowej wzmacnianej leucytem. Zalicza się je do produktów ekstremalnie cienkościennych. Nadają się do zaopatrzeń grupowych, to znaczy wtedy gdy konieczne jest jednoczesne zastosowanie od 8 do 10 licówek. Za pomocą licówek możemy przy niewielkim konturowaniu kosmetycznym zatuszować diastemy i nierówności zębów. Dzięki zastosowaniu tej metody uzyskuje się również powierzchnie zębów odporne na próchnicę. Zaletą licówki jest przyklejanie jej do nieoszlifowanej powierzchni zęba. Ważne jest także to, że uszkodzoną licówkę można zawsze wymienić i w jej miejsce nakleić nową.
Zdaniem doświadczonych fachowców, stosowanie licówek jest godne polecenia. Rekomenduje je dr Kubasik: ’’Szczerze polecam i zachęcam pacjentów do stosowania licówek. Jestem pewien, że po takim zabiegu będziemy się cieszyć ze zdrowych zębów i pełnego uśmiechu. Zapewniam Państwa, że warto zainwestować w swoje zdrowie i radość życia!’’

Katarzyna Sawicka- opinia pacjentki po zabiegu
Do tej pory estetykę mojego uśmiechu psuły niewątpliwie pokruszone „jedynki”. Sama widziałam w lustrze moje niezbyt estetyczne uzębienie i musiałam kontrolować swój uśmiech. Na kolejnej wizycie w gabinecie lekarskim, stomatolog zaproponował mi nałożenie licówek. Sam proces nakładania licówek trwał dłuższą chwilę, pobudzając moją ciekawość co do efektu. Muszę zaznaczyć, że z lekką obawą myślałam o spojrzeniu w lustro. To co ujrzałam po zabiegu, przeszło moję najśmielsze oczekiwania!!! Efekt jest niesamowity. Zęby z bliska wyglądają niezwykle naturalnie, na czym szczególnie mi zależało a szczery uśmiech znów zagościł na mojej twarzy i dodał mi pewności siebie.

 

Be the first to comment on "Licówki – skuteczny sposób na piękny uśmiech!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*